All State / All Star Volleyball Roster 2022-2023

Watch the games.

>>Click here for TV feeds


GACA ALL STATE VOLLEYBALL ROSTERS 2022

CLASS AAAAAA (7)
FIRST NAME
LAST NAME
GRADE
SCHOOL
Taryn
Dickey
10th
West Forsyth
Kellan
Flynn
10th
Hillgrove
Gabi
Fullwood
11th
Hillgrove
Lillyana
Gallegos
11th
Harrison
Jaidyn
Garcia
12th
North Cobb
Amelia
Greene
11th
Lowndes
Laila
Hixon
12th
North Cobb
Keona
Martin
12th
Valdosta
Kaylan
McConnehead
12th
Lowndes
Kendall
Newbold
10th
Westlake
Milly
Prince
11th
Lowndes
Reece
Rhoads
12th
West Forsyth


CLASS AAAAAA (6)
FIRST NAME
LAST NAME
GRADE
SCHOOL
Gracie
Pynes
12th
Allatoona
Dayla
Ortiz
11th
Pope
Jordan
Price
12th
Woodward Academy
Laney
Daniell
10th
Allatoona
Ellis
Crawford
10th
Pope
Addison
McLarty
11th
Allatoona
Pailsey
Gillespie
10th
Jackson County
Hadley
HelenBrook
12th
Lakeside (Dekalb)
Franky
Panunzio
12th
Woodward Academy
Sydney
McCutcheon
11th
Jackson County
Cooper
Abney
11th
Pope


CLASS AAAAA (5)
FIRST NAME
LAST NAME
GRADE
SCHOOL
Aubrie
Beard
11th
Ola
Layla
Burrell
12th
Chamblee
Maddie
Burrough
11th
Greater Atlanta Christian
Melody
Fowler
12th
Ola
Kaytlin
Johnson
10th
Jefferson
Lily
Owenby
12th
Greater Atlanta Christian
Jenna
Rogers
12th
Jefferson
Janie
Stinchcomb
12th
Greater Atlanta Christian
Natalie
Tsai
10th
Chamblee
McCall
Wolf
11th
Ola


CLASS AAAA
FIRST NAME
LAST NAME
GRADE
SCHOOL
Abby
Allgood
11th
Chestatee
Shelby
Chamblin
12th
Whitewater
Grace Blythe
Cornett
12th
Cherokee Bluff
Lauren
Daniel
10th
North Oconee
Emma
Duffield
11th
The Lovett School
Hannah
Farrar
12th
Chestatee
Selah
Groome
11th
Walnut Grove
Madelyn
Levine
12th
Cherokee Bluff
Cyleigh
Sayler
12th
Whitewater
Meghan
Tucker
11th
North Oconee


CLASS AAA
FIRST NAME
LAST NAME
GRADE
SCHOOL
Linsey
Burke
11th
White County
Maggie
Byrd
12th
Savannah Christiaan
Avery
Daum
11th
Wesleyan School
Annsley
Flack
12th
Oconee County
Leah
Johnson
11th
Columbia
Braeden
Koch
12th
Oconee County
Isabel
Miller
11th
Oconee County
Olivia
Miller
10th
Oconee County
Carolina
Rivers
11th
Academy of Richmond County
Lauren
Van Wie
12th
Wesleyan School


CLASS AA
FIRST NAME
LAST NAME
GRADE
SCHOOL
Veronika
Babbitt
10th
Savannah Arts Academy
Alexandria
Berk
10th
Spencer
Lillie
Coffey
10th
Savannah Arts Academy
Abbey Kate
Daugherty
12th
Savannah Arts Academy
Finn
Higginbotham
11th
Savannah Arts Academy
Emma
Hooper
12th
Athens Academy
Olivia
Nealy
12th
Athens Academy
Madison
Pelfrey
10th
Fannin County
Rachel
Reininger
11th
Athens Academy
Mara
Thomas
12th
Athens Academy



CLASS A
FIRST NAME
LAST NAME
GRADE
SCHOOL
Delaynee
Davis
12th
Dade County
Addie
Eiland
12th
Mt. Bethel Christian
Mallory
Hulsey
10th
Armuchee
Brooklyn
Konrad
11th
Dade County
Addyson
McCoy
11th
Tallulah Falls
Kyleigh
Powell
12th
Armuchee
Kitty
Rodenas
12th
Tallulah Falls
Caroline
Smallwood
12th
Mt. Bethel Christian
Zoie
Smith
12th
Dade County
Shreeya
Thuppul
12th
Fulton Science Academy

 

 

All Star Volleyball 

Team Roster 

2022-2023 

 

 

 

 

 

LAST NAME 

FIRST NAME 

POSITION 

SCHOOL 

COACH 

Adeyinka 

Titomi 

OH 3/RS 

North Cobb 

Stephen Sansing 

Allgood 

Abby 

Setter 1 

Chestatee 

Kaylee Crumley 

Amelia 

Greene 

RS/S 

Lowndes County 

Autumn Bell 

Blair 

Sarah 

MH 2 

White County 

Yarixa Oakes 

Boyle 

Sarah 

OH 3/RS 

North Cobb 

Stephen Sansing 

Burke 

Linsey 

Setter 1 

White County 

Yarixa Oakes 

Craig 

Tayla 

MH 2 

Howard 

Veronica Christian 

Daniel 

Lauren 

MH 1 

North Oconee 

Jordan Childs 

Daniell 

Laney 

MH 1 

Allatoona 

Joseph Soley 

Dickey 

Taryn 

Setter 2 

West Forsyth 

Jake Dickey 

Duffield 

Emma 

OH 2 

Lovett 

Mason Rooney 

Flynn 

Kellan 

Libero/DS 

Hillgrove 

Clairessa Self 

Fullwood 

Gabi 

MH 1 

Hillgrove 

Clairessa Self 

Gillespie 

Pailsey 

OH 2 

Jackson County 

Ron Fowler 

Groome 

Selah 

OH 1 

Walnut Grove 

Amy Larimer 

Higginbotham 

Torrin 

OH 2 

Savannah Arts Academy 

Lauren Lord 

Hulsey 

Mallory 

OH 1 

Armuchee 

Clint Decker 

Johnson 

Kaytlin 

OH 1 

Jefferson 

Brittani Lawrence 

Kelley 

Helena 

Setter 2 

Jefferson 

Brittani Lawrence 

Kirk 

Valeria 

OH 3/RS 

Savannah Arts Academy 

Lauren Lord 

Konrad 

Brooklyn 

OH 3/RS 

Dade 

Carrie Morris 

McCoy 

Addysn 

MH 1 

Tallulah Falls 

Matt Heyl 

McCutcheon 

Sydney 

Setter 2 

Jackson County 

Ron Fowler 

Miller 

Isabel 

Setter 1 

Oconee County 

Mark Oglesby 

Miller 

Olivia 

MH 2 

Oconee County 

Mark Oglesby 

Milly 

Prince 

Libero 

Lowndes County 

Autumn Bell 

Murray 

Shealyn 

Libero/DS 

West Forsyth 

Jake Dickey 

Nazaroff 

Gertie 

Libero/DS 

Jefferson 

Brittani Lawrence 

Ortiz 

Dayla 

Libero/DS 

Pope 

Erica Miller 

Pena 

Mia 

Libero/DS 

Northwest Whitfield 

Kelsey Ikerd 

Poole 

Cailyn 

Setter 1 

Armuchee 

Clint Decker 

Rogers 

Lillie Kate 

OH 2 

Hart County 

Kate Beardsley 

Shen 

Fiora 

Libero/DS 

Valdosta 

Anna McCall 

Sinkfield 

Bella 

Libero/DS 

Woodward Academy 

Tim Grooms 

Smith 

Sarah 

Libero/DS 

Whitewater 

Maggie Burke 

Timmons 

Kinsley 

MH 2 

Lee County 

Tondra Davis 

Tsai 

Natalie 

Setter 2 

Chamblee 

Lori Reynolds 

Tucker 

Meghan 

OH 1 

North Oconee 

Jordan Childs 

 

 

 

 

 

COACHES 

SCHOOL 

 

 

 

Kaylee Crummey 

Chestatee 

 

 

 

Mark Oglesby 

Oconee 

 

 

 

Jake Dickey 

West Forsyth 

 

 

 

Lauren Lord 

Savannah Arts Academy 

 

 

Matt Heyl 

Tallulah Falls 

 

 

 

Yarixa Oakes 

White County 

 

 

 

Ron Fowler 

Claressa Self

Jackson Co.

Hillgrove