2018-2019 All State Boys Teams

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

1A North Boys
Region 5 Derrick Mason ELCA
Region 6 Drew Catlett S. Francis
Region 7 Dr. Jeter Wilkinson
Region 8 Ed Wilson Athens Academy
Player of the Year Dwon Odom St. Francis 11
Player Name Grade School
Micah McAllister Landmark Christian
Chance Moore 10 Holy Innocents
Chris Parker 12 Bowden
Raeginald Reynolds Hancock Central
Jalen Lamar Wilkinson Co.
Brelan Holston 12 George Walton
Trevon Reddish 12 ELCA
Lamar Odom 11 Green Forrest
Quinn Richey 12 Mt. Pisgah
Jordan Meka 11 Mt. Bethel
Devin Butts 12 Stratford
Chandler Baker 11 Walker

 

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

2A North Boys
Region 5 Josh Carter Bremen
Region 6 Michael Reddick South Atlanta
Region 7 Jared Groce Chattooga
Region 8 Don Hurlburt Elbert Co.
Co -Player of the Year Ja’Quavian Florence South Atlanta
Player Name Grade School
A.J. James 12 Elbert Co.
Carl Cleveland 11 Banks
Kenon Dixon 12 Coosa
Jaylin Sellers 10 Spencer
Alijah Huzzie 12 Heard Co
Robbie Armbrester 10 Therrell
Jukeyvious Boozer 11 Rockmart
Charlie Crafton 12 Breman
Christopher Dumas 12 KIPP
Jundraius Adams 11 Chattooga
Re’Sean Fredrick 11 Therrell
Jamison Syphore 12 Elbert Co.

 

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

 

3A North Boys Region 5 Miguel Patrick Cedar Grove
Region 6 Tim Ellis North Murray
Region 7 Chad Pittman Dawson Co.
Region 8 Jamond Sims Morgan Co.
Player of the Year Tyrin Lawrence Morgan Co. 12
Alec Woodard Morgan Co. 12
Hunter McIntosh GAC 12
Player Name Grade School
Marc Pilcher 12 Coahulla Creek
Devon Barnes 12 Cedar Grove
Kanaris Cummings 12 Cedar Grove
Luke Chism 12 Dawson Co.
Jasper Gibson 11 Dawson Co.
Shone Webb 10 Hart Co.
Luke Griffin 12 North Murray
Ben Sheppard 12 GAC
Stevin Green 12 Westminster
Reign Watkins 10 Pace
Jacob Radaker 11 Jefferson
Ryan Mutombo 10 Lovett

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

4A North Boys
Region 5 Jon Michael Sandy Creek
Region 6 SE Whitfield
Region 7 Tyler Whitlock Denmark
Region 8 Aaron Parr St. Pius
Co-Player of the Year Matthew Gonzalo St. Pius
Co-Player of the Year TJ Bickerstaff Sandy Creek
Player Name Grade School
Cameron Gwyn 12 Chestatee
Sutton Smith 10 Denmark
Alex Kelehear 12 Lafayette
Julian Alexander 12 Sandy Creek
Jabari Smith 10 Sandy Creek
Cody Gaynes 11 Marist
Jax Bouknight 10 Blessed Trinity
Adonnis Tolbert 11 Denmark
Ty Nails 12 Stephens Co.
Niko Broadway 12 St. Pius X
Brian Gonzalo 12 St. Pius X
Austin Harris 12 White Co.

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

5A North Boys
Region 5 Eugene Brown Jr SW Dekalb
Region 6 Buck Jenkins Riverwood
Region 7 Jermaine Sellers Kell
Region 8 Eddie Martin Buford
Player of the Year KD Johnson SW Dekalb
Player Name Grade School
Donell Nixon 12 Buford
Caleb Byrd 11 Rome
Anthony Hardy 11 Litha Springs
Marcus Watson 12 Buford
Marcellious Lockett 11 Carrollton
Eric Gaines 11 Lithonia
Justin Perry 12 Kell
James Glisson III 12 SW Dekalb
Davis Heanoon 12 Riverwood
Tyler Johnson 11 Cedar Shoals
Eric Coleman 12 Buford
CJ Henderson 12 Kell

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

6A North Boys
Region 5 Jonathan Burke Tri-Cities
Region 6 Greg Moultrie South Cobb
Region 7 Chip Flemmer Cambridge
Region 8 Ty Rowland Apalachee
Co -Player of the Year Titus Hunter Tri-Cities 12
Player Name Grade School
Rafael Rubel 11 Gainesville
AJ White 10 Chattahochee
Jacksen Greco 11 Sequoyah
Kamar Robertson 12 Cambridge
Sion James 11 Lanier
Justin Day 12 Sprayberry
Demarcus Johnson 12 Tri-Cities
Jamonte Wallace 11 Apalachee
Jaiden Diamond 12 South Cobb
Brendon Tucker 12 Dacula
Messiah Thompson 12 North Atlanta
DJ Patrick 12 Sprayberry

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

7A North Boys
Region 5 Allen Whitehart Milton
Region 6 Joe Dix Collins Hill
Region 7 Curtis Gilleylen Meadowcreek
Region 8 Rick Rasmussen Newton
Co -Player of the Year Deivon Smith Grayson
Jamir Chaplin Meadowcreek
Player Name Grade School
Leslie Nkereuwem Discovery
Mitch Ganote Lambert
Jalen Benjamin Meadowcreek
Tre Clark Newton
Armani Harris Newton
B.J. Boston Norcross
Kyle Sturdivant Norcross
Bruce Thornton JR Milton
Toneari Lane Shiloh
Damian Dunn Meadowcreek
B.J. Knight Peachtree Ridge
Hasahnm Reynolds Discovery

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

1A South Boys
Region 1 Marcus Shaw Calhoun Co.
Region 2 Green Irwin Co.
Region 3 Tyree Coney Treutlen
Region 4 Williams Marion Co.
Player of the Year Arkavias Lovett Treutlen 12
Player Name Grade School
Tykevious Curry 10 Calhoun Co.
Bryan Smith 12 Calhoun Co.
Kamron Jordan 11 Treutlen
Carlos Dixon 12 Machester
Keundre Campbell 11 Webster
Zeff Felton 12 Dooly Co.
Desmond Tisdale 11 Wilcox Co.
Javion Stanley 12 Irwin Co.
MAkavion Bonner 12 Macon Co.
Kemontarious Byrd 12 Pelham
TyQuan Baker 12 Lanier Co.
DaQuan Jackson 12 Montgomery Co.

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

2A South Boys
Region 1 Coach Gervin Early County
Region 2 Lenny Willaims Woodville
Region 3 Kevin Grooms Northeast
Region 4 Shawn Parks Laney
Player of the Year Vonterius Woolbright Sr. Thomasville 12
Player Name Grade School
John Whitehead 11 Glenn Hill
Jaquez Kirby 11 Jeff Davis
NyKeem Farrow 12 Bleckley Co.
Maurice Paige 12 Laney
Darius Dunn 12 Northeast
Titus Wright 12 Thomasville
Preston Crisp 12 Woodville
Camrone Cherry 11 Northeast
Tony Sanford 12 Laney
Charleston Willingham 12 Woodville
Chris Clark 12 Dodge Co.
Johnny Kittles 11 Jefferson Co.

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

3A South Boys
Region 1 Stacy Stephens Crisp Co.
Region 2 Doug Hassol Tattnall Co.
Region 3 Aaron Clark Windsor Forest
Region 4 Andre Taylor Central
Player of the Year Jaylin Williams Brantley Co. 12
Player Name Grade School
Kobe Nether 12 Worth Co.
Marquavious Primas 10 Central Macon
Zim Fields 12 Windsor Forests
Kowacie Reeves 10 Westside Macon
Freddie Farley 12 Kendrick
Darien Cone 12 Tatnall Co.
Jaden Young 12 Liberty Co.
Brandon Harris 11 Johnson -Savannah
Lamont Sams 12 Johnson -Savannah
Nydgell Spikes 12 Groves
Antonio Card 11 Central Macon
Javion Mosley 10 Westside Macon

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

4A South Boys
Region 1 Warren Beaulah Carver Columbus
Region 2 Darrell Lockhark Upson-Lee
Region 3 Michael Thomas Thomson
Region 4 Anthony Thomas Woodward Academy
Player of the Year Travon Walker Upson-Lee 12
Player Name Grade School
AJ Watts 12 Carver Columbus
Josh Lusane 12 Americus -Sumter
Zyrice Scott 12 Upson-Lee
Zander Hamiliton 12 Thomson
Wisdom Uboh 12 Henry Co
Walker Kessler 11 Woodward Academy
Jordon Brown 12 Westover
Lance Smith 12 Salem
Kobe Stewart 11 Cross Creek
Donte Justice 12 Baldwin
Mike Isler 12 Westover
Jarrett Adderton 12 Upson Lee

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

5A South Boys
Region 1 Jamaal Garmon Warner Robbins
Region 2 Lemertrice Ray Wayne Co.
Region 3 Dan Maehlman Jonesboro
Region 4 Elliott Montgomery Eagles Landing
Player of the Year Christopher Hood Eagles Landing 12
Player Name Grade School
Josh Dupree 12 Fayette Co.
Tailique Williams 11 Harris Co.
Anthony Grant 12 Wayne Co.
Dakota Leffew 12 Jonesboro
Jamaine Mann 11 Stars Mills
Zarion Griffin 11 Statesboro
Trevon Williams 12 Warner Robbins
Curtis Purdue 12 Woodland
Rashad Elloie 12 Eagles Landing
Brice Martin 12 Jonesboro
Jekobe Coleman 11 Fayette Co.
Sincere Whitehead 12 Woodland

 

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

6A South Boys
Region 1 Don Hudson Houston Co.
Region 2 Chris Turner Brunswick
Region 3 Casey Heckathorn Greenbrier
Region 4 James Hartkey Tucker
Player of the Year Jayce Moore Coffee
Player Name Grade School
Nicholas Watson 12 Tucker
Richard Crawford III 12 Greenbrier
Kalen Williams 12 Lakeside Augusta
Xavier Duncan 12 Houston Co.
Austin Sloan 12 Houston Co.
Nathaniel Ogbu 12 Tucker
Jamonte Hill 11 Tucker
Raquan Brown 12 Mundy Mill
Jeremiah Engram 12 Lee Co
Trelan Scott 12 Heritage
Joyful Hawkins 12 Brunswick High
Javonte Lecounte 12 Bradwell

1A North Boys | 2A North Boys | 3A North Boys | 4A North Boys | 5A North Boys | 6A North Boys | 7A North Boys

1A South Boys | 2A South Boys | 3A South Boys | 4A South Boys | 5A South Boys | 6A South Boys | 7A South Boys

7A South Boys
Region 1 Chris Wade Tift County
Regio 2 Darren Rogers Westlake
Region 3 Mike Thompson McEachern
Region 4 Jason Dasinger Etowah
Player of the Year Isaac Okoro McEachern
Player Name School
Terrel Burden Campbell
Sharife Cooper MCEachern
Jaxon Etter Etowah
Miles Herron Roswell
Jared Harper Pebblebrook
Chase Hunter Westlake
Marquavis Johnson Tift Co.
Fernandez Jones East Coweta
Jared Jones MCEachern
Quince Olivari Westlake
Malachi Rhodes Wheeler
Tay Watson Newnan