North South All-Star Basketball Roster 2017-2018

 

A B C
1
NORTH JUNIOR BOYS
2
PLAYER SCHOOL COACH
3
TJ Bickerstaff Sandy Creek Jon-Michael Nickerson
4
Ahmir Langlais Parkview Jon Collins
5
Nathan Pressnell Hiram Darius Hodge
6
Messiah Thompson North Atlanta Kerry Sardin
7
Jager Dixon Dalton HS  Mike Duffie
8
Malachi Rhodes ELCA Derrick Mason
9
Branden Tucker Dacula Byron Wilson
10
Hunter McIntosh GAC David Eaton
11
Alec Woodward Morgan County Jamond Sims
12
Markeith Browning South Cobb Greg Moultrie
13
Tyrin Lawrence Morgan County Jamond Sims
14
Jay Rucker East Hall Joe Dix
15
16

A B C
1
NORTH JUNIOR GIRLS
2
PLAYER SCHOOL COACH
3
Jordan Bailey Madison County Dan Lampe
4
Chellia Watson Winder Barrow Kimberly Garren
5
Deasia Merrill Villa Rica Tammy Norred
6
Tomiyah Alford Lamar County Adam Ballard
7
Ashlee Austin Northview Chris Yarbrough
8
Sydney Rosant Sequoyah Derrick Dewitt
9
Amari Robinson Douglas County Chester Forsh
10
Morgan Robinson Norcross Dani Wright
11
Georgia Stockton Rabun County DeeDee Dillard
12
Kaylee Sticker Dawson County Steve Sweat
13
Torrion Starks Hart County Mike Edwards
14
Nekiyah Thompson Douglass Alana Allen

A B C
1
NORTH SENIOR BOYS
2
PLAYER SCHOOL COACH
3
Devin Vassell Peachtree Ridge Keith Arrington
4
Landers Nolly Langston Hughes Rory Welsh
5
Spencer Rodgers Mountain View Kyle Keefer
6
Adam Flagler Duluth Cabral Huff
7
Alex Jones Buford Eddie Martin
8
Jamar Dean Cedar Grove Miguel Patrick
9
Joeseph Toppin Norcross Jesse McMillan
10
Christian Koneman Christian Heritage Tyler Watkins
11
Nick Edwards Grayson Geoffrey Pierce
12
Travis Anderson Grayson Geoffrey Pierce
13
Isaiah Kelley Pace Demetrius Smith
14
Dre Butler Newton Rick Rasmussen

A B C
1
NORTH SENIOR GIRLS
2
PLAYER SCHOOL COACH
3
Olivia Nelson-Ododa Winder Barrow Kimberly Garren
4
Tory Ozment Buford Gene Durden
5
Victaria Saxton Model Sally Echols
6
Kaila Hubbard Holy Innocents Nicole Dixon
7
Harper Vick Harrison Steven Lenahan
8
Lexi Chatman Newton Tiffani Johnson
9
Mya Jones Franklin County John Strickland
10
Amaya Register Wesleyan Jan Azar
11
Audrey Jordan Harrison Steven Lenahan
12
Taniyah Worth Flowery Branch Courtney Gonzalez
13
Devin Wilson Norcross Dani Wright
14
Taylor Sutton GAC Lady Grooms

A B C
1
South Junior Boys
2
PLAYER SCHOOL COACH
3
Donovan Grant Campbell James Gwyn
4
Jordan Brown Westover Dallis Smith
5
Kalen Williams Lakeside Tripp Herrin
6
Jevon Tatum Tucker James Hartry
7
Jayce Moore Coffee County Pernell Smith
8
Quinton McElroy McEachern Mike Thompson
9
Josh Lusane Americus-Sumter Michael Hoffpauir
10
Mackenzie McFatten Coffee County Pernell Smith
11
Shamar Jones Johnson, Savannah Gordon Utaff
12
Jexon Etter Etowah Jason Dasinger
13
Dontariuos King Dutchtown
14

 

A B C
1
SOUTH JUNIOR GIRLS
2
PLAYER SCHOOL COACH
3
Zamia Passmore Locust Grove Tim Necht
4
Janya Love-Hill Carver Columbus Anson Hundley
5
Destiny Wright Dodge County Cassandra Hamilton
6
Kionni Westbrook Burke Leslie Lawrence
7
Mattaya Boyd Ware County Mandy Lingenfelter
8
Kayla Garrett Tattnall County Chris Freeman
9
Jaiden Hamilton Laney Otis Smart
10
Nia Allen Valdosta E.A. Wilcox
11
Jasmine Blevins Bradwell Institute Faye Baker
12
Jada Claude Whitewater Rashad Muhyee
13
India Bellamy Dutchtown Lamar Harris
14
 Paris Mullins  Westlake  Hilda Hankerson
15
16
17

A B C
1
SOUTH SENIOR BOYS
2
PLAYER SCHOOL COACH
3
Amanzi Ngumezi Johnson, Savannah Gordon Utaff
4
Timmy Sellers Glenn Hills Travis McRae
5
Adrian Cohen Etowah Jason Dasinger
6
Rashun Williams Calhoun County Marcus Shaw
7
Kris Gardner Westover Dallis Smith
8
Carlos Curry Dougherty Rufus McDuffie
9
Mervin James Pebblebrook George Washington
10
Brandon Thomas Eagles Landing Elliott Montgomery
11
Grant Howard Pebblebrook George Washington
12
Kylan Hill Central Macon Andre Taylor
13
Tahj Jones Vidalia Tommy Dalley
14

A B C
1
SOUTH SENIOR GIRLS
2
PLAYER SCHOOL COACH
3
Brooke Moore Henry County Greg Shook
4
Brittany Davis Greenville Waqueshia Tenney
5
Taylor Hosendove Westlake Hilda Hankerson
6
Jasmine Carson McEachern Phyllis Arthur
7
Ashley Foster Eagles Landing Karshaun Peterson
8
Jykeria Long Americus-Sumter Sherri Harris
9
Jewel Smalls McEachern Phyllis Arthur
10
Nadia Marshall Bainbridge Kelvin Cochran
11
Kelsey Davis Monore Jennifer Acree
12
Jamesha Samuel Lowndes County Brittany Bell
13
Diamond Hall Colquitt County Rondesha Williams
14
Za’Nauctia Downs Colquitt County Rondesha Williams